Aquabiking Yöntemiyle Zayıflama

32Views

Günümüzde büyük sorun haline gelen obezite ve bununla beraber ortaya çıkan kas, eklem problemleri zayıflama, fizik tedavi, rehabilitasyon alanlarındaki aletlerde büyük gelişmeler yaşanmasına neden olmuştur. Aşırı kilolar nedeniyle vücudun deforme olması ve oluşan eklem rahatsızlıkları kişileri ortak amaçlı programlara yöneltmeye başlamıştır.

Aquabiking Nedir?

Ortak amaçlı yapılan sporlara rağbetin artmasıyla adından oldukça söz ettiren aquabiking sporu fizik tedaviye ihtiyaç duyan bayanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle yeni yeni ortaya çıkan birçok spor dalı bulunmaktadır. Su bisikleti adıyla kendini duyuran bu spor su içinde bisiklet sürülerek yapılmaktadır. Bu yüzden hem zayıflatıcı hem de eğlendirici bir spordur. Aquabiking sporunun en önemli etkileri iki sporun bir arada yapılmasıdır. Bisiklet sürerken belirli bir kalori yakılırken bunun suda yapılması verimi en üst düzeye çıkarmaktadır.

Aquabiking Ne İşe Yarar?

Aquabiking sporunun yapılması birçok ayrı spora vakit ayırarak zayıflamaya çalışmaktan daha etkili olmaktadır. Sadece tek bir spor ile belirli bir sürede daha fazla kalori yakılmaktadır. Su içerisinde bisiklet sürmek; kısa sürede zayıflatırken, bel, diz, sırt gibi eklemlerinizi de tedavi edici niteliktedir. Sporun su içinde yapılmasının yarattığı avantajlardan biri ise; spor yaparken zorlanmanın verdiği stresin su ile en aza indirilerek, hareketleriniz esnasında suyun masaj yapması durumudur. Bu spor grup halinde ve müzik eşliğinde eğitmenin verdiği komutlar ile 35 ile 45 dakika arasında yapılmaktadır. Eğlenceli bir spor olması haricinde bölgesel zayıflama ve selülitlere de fayda sağlamaktadır. Sporun zorluk seviyesine göre yaklaşık 500-600 kalori yakılmaktadır.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın