Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ?

28Views

Evli çiftler bir süre sonra en güzel yaşama sevincini sağlayacak ve tam bir aile olmak için çocuk sahibi olmayı isterler. Bebek sahibi olacak her çifti düşündüren konulardan biri de bebek odasının nasıl olması gerektiğidir. Bebeğin sağlıklı gelişmesi ve zarar görmemesi için odanın rahatlığı çok önemlidir.

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odasının iyi havalandırılması ve ışık alması için pencerelerin yeterli olması gerekmektedir. Halı tercih edilirken yerin tamamını kaplayacak değil, küçük parça halı seçilmesi; bakteri üremesinden dolayı önemlidir. Halılar bakterinin en yoğun çoğaldığı yerlerdir ve bebeğe zarar verir. Yer döşemesini parke olması ve eşyaların kolay temizlenebilmesi gerekmektedir.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Bebek Mobilya Seçimi

Bebek mobilyalarının metal değil de ağaçtan yapılmış olmalarına özen gösterilmelidir. Bebeğin hareket halindeyken çarptığında veya dokunduğunda sivri çıkıntıları bulunmaması gerekmektedir. Özellikle yatağının bulunduğu mobilya da düşmemesi için parmaklıklar bulunması en sağlıklısıdır. Çünkü bebekler sürekli hareket halindedirler ve siz farkında olmadan düşebilme ihtimalleri bulunmaktadır.

Bebek Aksesuar ve Duvar Rengi Seçimi

Bebek odasının rengi genel olarak sakinleştirici tonda olan renkler olmalıdır. Açık yeşil, pastel ve turkuaz tonları olabilir. Çabuk üşüdükleri için mutlaka bir termometre odalarında bulunması gerekir. Mutlaka oyuncakları tüylü olmamalıdır. Keşfetmek için ağızlarına sokmaları nedeniyle zarar görebilirler.

Bebek Yatak Seçimi

Yatakları mutlaka orta yumuşaklıkta ve ortopedik olmalıdır. Üzerine örtüğünüz yorgan ise hafif ve yumuşak tercih edilmeli, yatak çarşafları ise; hareketli oldukları için kenarları lastikli tercih edilmelidir.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın