Evli Bir Kadın Neden Aldatmayı Seçer?

24Views

Aldatmak; evlilik kurumunda ister kadın, isterse erken olsun birçok sorunu beraberinde getirebilmektedir. Erkekler, yaradılışları gereği aldatmaya daha yatkın olmaktadırlar. Uzun sürelerdir bu durum bu şekilde devam etmektedir. Yaradılışlarını ve yatkın olmalarını bir kenara bırakırsak, asıl sebep genellikle erkeklerin eşlerinden göremediği ilgiyi başkalarında aramasından ortaya çıkmaktadır. Bazı erkekler ise; istedikleri kişiler değil de bir başkasıyla evlilik yapmasından dolayı, evlilikten koparak mutluluğu başka kadınlarda aramaya yönelirler.

Erkeklerdeki Maceracı Ruh

Erkeklerin maceracı ruhları ve adrenalin tutkuları aldatma da ortaya fazlasıyla çıkmaktadır. Birçok erkek eşleri ile severek evlenmiş olsa da; farklı hazlar ve macera yaşamak için aldatmaya yönelebilmektedir. Erkekler için aldatma macera içeren bir davranış olsa da; kadınlar için küçük düşürücü ve aşağılayıcı bir durum olmaktadır.

Kadın; evliliğinde aldatıldığını öğrendiğinde kendini yetersiz görmeye başlıyor ve mutsuz olmaya alışıyor. İnsan psikolojisinde klasikleşen bir davranış olan kısasa kısas ile kadında erkek yaparsa bende yaparım diyerek eşini aldatmaya yöneliyor. Mutsuz olmayı kendine yediremiyor ve bunu normal bir davranış olarak görmeye başlıyor.

Kadınlar Güvenli Bir Ortamda Olmayı İster

Evlilikte kadın hiçbir zaman yuvasını ve yaşantısı bozacak bir davranışta bulunmak istemez. Yuvayı yapan dişi kuştur ve anaç yapısından dolayı yuvasını bozmak istemez. Kadınların çoğu; erkek yaptığı için aldatmaya yönelirken, bazıları ise; eşinden göremediği ilgiyi başka erkeklerde aramaya yöneldiği için yapar.

Kadınlar damarına basılmadığı sürece erkeği aldatmayı düşünmez. Böyle bir durumda yuvası bozulacaksa da; kendini garanti altına almadan kesinlikle boşanmaz.  

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın