Evlilikte Yaş Farkı

29Views

Günümüzde özellikle yaş farkı olan ilişkileri televizyondaki ünlü kişilerin yaşantısından görmekteyiz. Arasında yaş farkı olan ilişkiler kadın ve erkekler arasında merak edilen ve tartışılan bir konu haline gelmiştir. Tüm ilişkilerde yaş farkı yaşanabilmektedir. Fakat arasında yaş farkı olan kişilerde bu durum daha farklı olabilmektedir. Aralarında büyük yaş farkı olan kişiler birbirine aşık olduklarında ilişkileri toz pembe görünmektedir. İlişki sonunda evlilikle sonuçlandığında toz pembe durumun içinden çıkar. Bu durum da gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sorunların üst üste gelmesine neden olmaktadır.

Genel olarak yaş farkında kadın değil de erkeklerin büyük yaşta olması daha çok görülmektedir. Kadınlar kimi zaman yaşın, kişinin olgunluğu ile ilgili olduğu düşüncesiyle bu tarz bir ilişkiye yönelebilir. Aşk varken her şey normal gözükmektedir. Ama önemli olan sonrasında ne gibi problemler yaşanabileceğidir.

Yaş Farkından Dolayı Yaşanan Genel Sorunlar

Partnerin yaşının büyük olması maddi olanaklarının daha fazla olduğu gerçeğini gözler önüne sermektedir. Fakat ilişkide maddi imkansızlık ve partnerin maddi olanakları bulunması evlilikte ciddi gerginliklere yol açabilmektedir.

Yaşınızın eşinizden büyük olması halinde size karşı çocukça gelen davranışları, öğüt verir gibi konuşmaları sizin daha önce deneyimlediğiniz şeyler olduğundan rahatsız edici gelebilir ve can sıkıcı durumlar yaşanabilir.

Eşinizin sizden büyük ve daha fazla maddi olanaklara sahip olması otoriter ve son sözü söyleyen kişi olmak istemesi; kimi zaman size hor görücü ve küçük düşürücü gelebilmektedir. Bu durumun yaşanması bir süre sonra evliliğin çatırdamasına ve sorunların oluşmasına neden olabilmektedir.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın