Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

30Views

Genç odası dekorasyonu yaparken dikkatli olunmalıdır. Daha ergenliğe yeni adımını atmış çocuğunuz için arkadaşlıkları, ders çalışması ve dinlenebilmesi önemlidir.

Genç Odasında Renk Seçimi

Odasında en önemli şeylerden biri de renk seçimidir. Seçtiğiniz renk genci huzursuz etmeyecek ve odasına adımını attığında rahatlıkla dinlenecek, ders çalışabilecek bir yer olmasını sağlamalıdır. Açık turkuaz tonlar ve pastel tonlar; kişinin huzurlu olmasına, odanın daha aydınlık olmasına fayda sağlamaktadır. Koyu kırmızı renkler huzursuz ederek, agresif olmasına neden olacaktır. Renk seçiminde çocuğunuza öncelik tanıyabilirsiniz. Kendi odasının rengini kendi seçebilir fakat sizde bilinçli biri olarak ona yönlendirmeler yaparak, doğru rengi seçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Genç Odasında Aksesuar Seçimi

Renk seçimini tamamladıktan sonra mobilya seçimini yaparken odanın çok fazla kalabalık eşyalarla dekore edilmemesi gerekmektedir. Sade olması çocuğunuzun dikkatinin dağılmaması için önemlidir. Belli başlı mobilyaların olması haricinde duvarlar için çocuğunuzun yaptığı resimleri çerçeve yaparak asabilirsiniz.

Genç Odasında Yatak Seçimi

Çocuğunuzun odası için dinlendirici bir renk seçtiniz ve dikkatinin dağılmaması için sade aksesuarlarla dekore ettiniz; sonrasında yatak seçimini yapmanız gerekmektedir. Yatak seçimi kişinin günlük yorgunluğu alacak ve sabaha zinde kalkmasına yardımcı olacak bir yatak olmalıdır. Rahat bir yatak sağlıklı ve zinde kalmak için fayda sağlamaktadır.

Genç Odasında Çalışma Masası

Çocuğunuz için odasında yeterli gözü bulunan ve rahat çalışabileceği bir masası olması gereklidir. Masayı odası içerisinde mutlaka rahatlıkla ışık alabilen bir yere koymanız rahat ders çalışması için gereklidir.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın