Kalıcı Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

89Views

Zayıflamak istiyorsunuz ve ne şekilde bir yöntem izleyeceğinizi bilmiyorsanız. Öncelikle önemli olan verdiğiniz kiloları geri almamak ve kalıcı bir şekilde zayıflayabilmektir. Bazı şeylerden de vazgeçmeyi kendinize prensip edinin. Zayıflamak isteyen bir kişinin yaptığı en büyük hata az yiyerek zayıflayacağı düşüncesidir.

İnsan vücudu çok karmaşık bir organizma olduğundan pasta, börek, tatlı şeyleri yemeyi seviyorsanız ve yediğiniz halde doymuyorsanız; insülin direnci düşük olabilir veya şeker düşüklüğü gibi metabolik bir rahatsızlığınız bulunabilmektedir. Aynı şekilde bunun tam tersi tuzlu gıdaları yemeyi seviyor ve vücudunuzda ödem meydana geliyorsa tiroid bezlerinizle ilgili bir rahatsızlık olabilmektedir. Bu yüzden ilk olarak muayene olmanız ve tetkiklerinizi yaptırdıktan sonra zayıflamayı düşünmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

İlk olarak yaşantınızda yanlış yaptığınız şeyleri tespit ederek ona göre hareket etmeniz en faydalısıdır.

  • Güne mutlaka kahvaltı ile başlayın. Kahvaltı metabolizmayı çalıştıran en önemli öğündür. Yemeğinizi yemek için saatini bekleyerek kendinizi zorlamayın. Eğer vücudunuz acıktığının sinyallerini veriyorsa; atıştırmalık için mutlaka 1 bardak ayran, çubuk kraker veya meyve yiyin.
  • Mutlaka evden çıkarken çantanıza gün içerisinde yiyebileceğiniz bir meyve koyun. Acıktığınız da direk tatlı şeylere yönelmeyin.
  • Yemek yediniz çok fazla zaman geçmediği halde tekrar acıkmış gibi hissediyorsanız bu büyük ihtimalle susadığınızın habercisi olabilmektedir. Büyük bir bardak su için ve bekleyin. Yine de açlık hissediyorsanız bir şeyler yemeyi düşünebilirsiniz.
  • Televizyon karşısında kesinlikle yemek yemeyin. Görme ve duyma duyunuzu meşgul ettiğinizde tat alma duyunuzda işlevini kaybedebilmektedir. Bu yüzden dikkat edin.
admin
the authoradmin

Bir cevap yazın