Kayınvalidenizle Nasıl Anlaşabilirsiniz?

32Views

Evlilikte aileler ile anlaşılması kimi zaman çiftler arasında problemlere neden olabilmektedir.  Özellikle erkek çocuğunun annesi geline karşı tavır alabilmektedir. Bu da çiftler arasında duygusal yıpranmaya sebep olmaktadır. Gelinlerin kayınvalideleri ile anlaşamamasının çok farklı sebepleri bulunabilmektedir. Kayınvalideler oğlu evlendiğinde kendini ikinci plana atılmış hissedebilmektedir. Bu yüzden de gelinine karşı tavır alarak, onu huzursuz edecek davranışlarda bulunabilir. Bu durumunda altında yatan sebep gelinini sevmediğinden değil, tamamen ruh halinin yarattığı olumsuzluktan kaynaklanmaktadır.

Kayınvalidenizin Davranışlarına Karşı Alacağınız Önlemler

  • Çoğu zaman evli çiftlerin ilişkilerinde büyük sorunlar yaşamasındaki en önemli sebep kayınvalide ile aynı şehirde hatta aynı apartmanda oturuyor olmaktır. Sürekli iç içe olmak ve kayınvalidenin her durumda eleştirilerine maruz kalmak ister istemez gerilime sebep olabilmektedir. Böyle durumlarda eşinizin ailesi ile aynı yerde oturmamaya, mümkünse sürekli görüşmenizi engelleyecek konumda  oturuyor olmanız eşiniz ile aranızdaki huzuru sağlayacaktır. Önemli aile toplantılarında veya buluşmalarda eşiniz ile beraber gitmenizde gerilimin azalmasına fayda sağlayacaktır.
  • Ayrıca kayınvalideniz sizi her durumda eleştiriyor, anlattığınız bir konuyu keserek konuşmanızı engelliyorsa; aranızdaki ilişki konusunda uyarılar verdiğini anlamalısınız. Bu gibi davranışlarda kibar davranıp aranızdaki mesafeyi koruyarak cevap vermeniz en sağlıklısı olacaktır.
  • Telefon ile görüşmeniz gerektiği durumlarda ise; iğneleyici sözleri ve konuşmaları oluyorsa sakinleşerek ve bu durum ile nasıl başa çıkacağınız hakkında düşünerek o şekilde davranmanız gerekmektedir. En önemlisi size ne kadar sorun yaratsa da o kişinin eşinizin annesi olduğunu unutmamanız gerekmektedir.
admin
the authoradmin

Bir cevap yazın