Sorunlu Evliliklerde İkinci Şans Verilmeli midir?

71Views

Evliliklerde çiftler arasında çoğu zaman tartışmalar, bunun sonucunda büyük kavgalar olabilmektedir. Mutlu başlayan evlilikler bile yaşam koşulları, bireylerin birbirlerine tahammülsüz olmaları ile boşanmanın eşiğine kadar gelebilmektedir.

Boşanmak Çözüm Değildir

Evlenirken hiçbir çift boşanmayı düşünerek evlenmemektedir. İki kişinin birbirine olan sevgisini resmiyete taşıyan evlilik kurumudur. Evlilik içinde kişilerin birbirini dinlemesi ve hatalarını kabul ederek uzlaşmaya varması çok önemlidir. Eğer kişiler birbirini dinlemez ve küçük bir kavgada bile çiftler birbirlerini kırmaya devam ederse; evlilikte bu olaylarla savrulup durur.

Çiftlerin bazıları evlendiklerine mutluluğu yakarlarken, bazıları ise dilediği mutluluğa kavuşamamaktadır. Bunun en büyük nedeni çiftlerin birbirlerini dinlememelerinden kaynaklanmaktadır.

Günümüzde çiftler yaşam koşulları, çevresel etkilerle birbirlerine tahammül edemez hale gelmişlerdir. En ufak tartışmayı birbirini dinlemeden büyük bir kavgaya çevirmek evliliği de büyük oranda yıpratmaya başlamaktadır. Böyle devam eden kavgalarda iki tarafta birbirini dinlemeden haklı duruma kendini getirmeye çabalar. Fakat hiçbir şekilde kavgada iki tarafta galip olmamaktadır.

Boşanma kararı almak düşünülmesi gereken son nokta olmalıdır. Tartışmaların çıkış noktasına hakkında oturup konuşularak çözüm getirilecek durum olmadığı ve çiftlerin birbirlerini yıpratmaya başladığı durumlarda ancak bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

İkinci Şans Verilmelidir

Çiftler evliliklerinde uzlaşmaya varabilecek bir durumları kaldıysa mutlaka ikinci bir şansı hak etmektedirler. Özellikle çocuk varsa evliliklerin yeniden gözden geçirilmesi gerekilir. Unutulmaması gereken bir durumda hiç bir şey olmayacak bir evlilik söz konusuysa çocuk var diye devam edilmemesidir. Bu çocuğa daha çok zarar verecektir. Bu gibi evliliklerde profesyonel bir yardım alınması sağlıklı olacaktır.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın