Sosyal Medya Evliliği Nasıl Bitirir?

28Views

Günümüzde birçok insan sevdiğiyle evlenmekte ve sonrasında sorunlu bir şekilde boşanma yoluna gidebilmektedir. Boşanmaya sebebiyet veren nedenlerden biri de teknolojinin gelişmesiyle sık sık karşımıza çıkan sosyal medyadır. Çiftler günümüzde evlenseler dahi sosyal medya alışkanlıklarından kopamıyor, evde birbirlerine vakit ayırmak yerine; sosyal medya hesaplarında takılmayı tercih ediyorlar.

Bu durumun oluşmasındaki nedenlerden biri de; evlenen çiftlerin iletişimlerinin iyi olmamasından kaynaklanıyor. Kısa süre sonra iletişim kopukluğu yaşayan çiftler aynı ev içerisinde birbirlerinden uzaklaşarak kendilerini sanal alemde yeni arkadaşlıklar, yeni ilişkiler ile tatmin etme yoluna gidiyor.

Her iki tarafta beklediği ilgiyi göremeyince aldatmalar ve bunun sonucunda boşanmalar ortaya çıkabiliyor. Kişilerin farklı ve yeni kişiler ile tanışması monoton evliliğinden daha heyecanlı geliyor ve çiftlerin başka kişilerle tanışmasına neden oluyor.

Çiftler Bu Durumdan Kopmak İçin Ne Yapmalıdırlar

Uzmanlarında belirtiği sosyal medya içerisinde olan iletişimin her zaman daha gizemli ve heyecanlı geldiğidir. Bu yüzden yuvasının bozulmamasına değer veren kişilerin sosyal medya hesaplarında tanımadığı kişileri eklemek yerine tanıdığı kişilerle sohbet etmesinin daha iyi olacağı yönündedir.

Bu durum her iki taraf içinde geçerli olmaktadır. Erkek; eşi ile yaşadığı iletişim ve ilgisizlikten dolayı bu tarz bir şeye yöneldiğinde, kadında; aynı şekilde aynı duygular içerisine girerek sosyal medyaya yönelmektedir.

Şimdilerde herkesin evinde internet bulunmaktadır. Her şekilde erişebildiğimiz sosyal medya bağımlılığımıza dikkat etmeli, evlilikte iletişime önem vermeliyiz.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın