Vintage Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

61Views

Günümüzde birçok kişi hem nostaljik hem de sevimli dekorasyon modeli olan vintage’i tercih etmektedir. Yatak odasına zarif bir hava katan bu dekorasyon oldukça şık ve göze çarpmaktadır. Odanın dekore edilirken pastel tonlarında uygulanması huzur veren ve rahatlatan bir tarz yaratmaktadır.

Vintage Yatak Odanızı Kendiniz Dekore Edin

Vintage yatak odası takımları çok sık ve hoş görünse de kimi zaman kişilerin bütçesini zorlayabilmektedir. Bunun için kendi vintage takımlarınızı oluşturarak bu havayı katabilir, aynı zaman da uygun fiyata yatak odanızı dekore edebilirsiniz.

Vintage yatak odanızı dekore ederken; eskitme tarzda örtüler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Perdeleriniz de açık tonda çiçek desenli olanları kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızı ise; oymalı ve eskitme tarzındaki dolaplar şeklinde tamamlayabilirsiniz. Yatağınız da aynı şekilde dolaplar ile uyumlu oymalı başlığı olan bir yatak olabilir. Yatak örtünüzde ise çok parçalı patcwork modelinde tamamlanabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta seçtiğiniz renk ve desen renklerinin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Bu uyumu yakaladığınız takdirde çok güzel bir dekore yapabilirsiniz. Duvar kağıtlarınızı da; her eşya desenli modelde olduğunda sadece krem ve beyaz tonlarında seçmelisiniz.

Vintage Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Vintage Tarzı Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tarz dekorasyonda açık tonlardan pembe, yeşil, mavi ve krem renkleri tercih edilmelidir. Kesinlikle iç karartıcı koyu renkler kullanılmamalıdır. Eski tarz, oval ve oymalı mobilyalar kullanılmalıdır. Yatak odası eski tarzda dekore edileceği için televizyon konulmamalıdır. Bu tarz sade ve nostaljik olduğundan; çok fazla eşya ile dekore edilmemelidir.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın