Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

30Views

Günümüzde yemek odaları da bayanların özen gösterdiği ve sevdikleriyle keyifli yemekler yediği yerler haline gelmiştir. Eviniz küçük olsa farklı dekorasyon fikirleriyle küçük olan evinizi ferah ve canlı gösterebilmeniz mümkündür. Klasik yemek odası takımları yerine canlı ve modern modellerde olan takımları tercih edebilirsiniz.

Yemek Odasını İçin Mekanı İyi Değerlendirin

Küçük yemek odaları ve kalabalık aileler için farklı dizayn edilen piknik masası tarzında yemek masaları tercih edilmelidir. Bu model masada sandalyeye ihtiyaç duyulmadan yemek masası etrafında daha çok kişi toplanabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yemek odasınız da klasik koyu renkli ve ahşaptan yapılan masa ve sandalye takımlarını tercih etmek yerine yeni, modern ve farklı renklerde olan plastik ve şeffaf görünümlü masa ve sandalye takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde klasik görünümden kurtularak farklı bir dekorasyon yapabilirsiniz. Eğer aklınız klasik tarzda olan yemek odalarında kalıyorsa ahşap masa tercih ederek sandalyelerinizi modern şekilde dekore edebilirsiniz. Bu sayede hem klasik hem de modern görünümü bir arada kullanabilirsiniz.

Yemek odası bölümünüz küçükse; yemek masanızı nereye koyacağınız önemlidir. Yerden tasarruf sağlamak ve ferah göstermek için köşeli koltuğu bulunan ve sandalyeleri tamamen masa ile bütünleşen takımları seçmeniz en iyisi olacaktır. Bu şekilde yemek odası takımları modern tercih etmeniz ve açık renk olması bulunduğu yeri daha geniş gösterecektir.

Bu şekilde hem yerden tasarruf sağlar hem de geniş bir görünüm elde etmiş olursunuz.

admin
the authoradmin

Bir cevap yazın